Telefon interwencyjny: 514 515 551

Pchły to owady, które budzą uzasadnione obawy i lęki u większości osób. Są to owady krwiopijne, niezwykle agresywne, odporne i chorobotwórcze. Przenoszone na nich bakterie i zarazki mogą prowadzić do wielu groźnych chorób i infekcji, a także powodować alergie skórne. Przed wieloma laty pchły były powszechnym problemem w szkołach i innych miejscach zbiorowego przebywania ludzi. Od pewnego czasu stanowią nieco mniejszy problem, ale wystarczy chwilowe przebywanie w miejscach o obniżonej higienie i czystości, aby ponownie być narażonym na działanie pcheł. Pchły są jednymi z mniejszych owadów, osiągając wymiary od 2 do 4 mm. Najpopularniejsze gatunki pcheł to pchła ludzka, pchła kocia i pchła psia. Pchła ludzka od kociej i psiej różni się tym, że na jej główce i tułowiu nie ma grzebyków chitynowych.

Występowanie i zwalczanie pcheł Warszawa

Na obecność pcheł można najczęściej się natknąć w miejscach, w których higiena jest utrzymywana na niewystarczającym poziomie. Brud, zarazki, wilgoć, drewniane podłogi. To wszystko stwarza wręcz idealne warunki do bytowania i rozwoju pcheł. W bardzo szybkim czasie opanowują one ciało człowieka, ukrywając się w trudno dostępnych miejscach, najczęściej na skórze głowy, pomiędzy włosami. Po czym można stwierdzić, że w Państwa obiekcie pojawił się problem pcheł ludzkich? Przede wszystkim po małych plamach, niewielkich śladach widocznych na pościeli. Są to odchody pcheł ludzkich. Pchły pasożytują dopiero po osiągnięciu pełni wieku, a szczyt ich aktywności przypada na sierpień oraz wrzesień. Pchły rozmnażają się niezwykle szybko, składając w ciągu całego swojego życia nawet do 450 jaj. Jednorazowo samica może ich złożyć od 3 do 5. Pamiętać należy jednak o tym, że pchły to niewielkie owady i prawdziwe zagrożenie wynika z ich dużej liczebności.

Czy pchły są niebezpieczne?

Trudno sobie wyobrazić inną odpowiedź na to pytanie niż twierdzącą. Tak, pchły są bardzo niebezpieczne. Pasożytują wyłącznie dojrzałe pchły, które mogą to robić nie tylko na człowieku, ale również wielu zwierzętach hodowlanych, kotach i psach. Ponownie wchodząc w kontakt z człowiekiem, mogą zarażać nas przenoszonymi na sobie bakteriami i zarazkami. Pchły mogą roznosić zarazki tyfusu plamistego, dwoinkę zapalenia płuc, pałeczki dżumy, salmonellozy i wiele innych groźnych, a czasami i śmiertelnych chorób. Ślady pasożytowania pcheł na skórze człowieka można łatwo rozpoznać, po widocznych czerwonych śladach, podrażnieniach oraz krostach. Po ugryzieniu człowieka przez pchłę, w miejscu tym pojawia się zaczerwienienie, występuje świąd. Może również występować miejscowe zapalenie skóry, pogorszenie nastroju, wzrost temperatury, a nawet anemia i inne choroby.

Jak przebiega zwalczanie pcheł Warszawa?

Do skutecznego pozbycia się pcheł z obiektu konieczne jest przeprowadzenie dokładnej dezynsekcji. Należy również wyeliminować wszystkie pchły pasożytujące na domownikach. W tym celu można np. stosować dedykowane kosmetyki. Nieodzowne jest również staranne wysprzątanie mieszkania i utrzymywanie w nim należytej higieny. Profesjonalne zwalczanie pcheł Warszawa pozwala Państwu skutecznie pozbyć się tego problemu, przy zastosowaniu bardzo skutecznych i niezawodnych metod dezynsekcyjnych.